У парку-пам’ятці “Межигір’я” відбулося відкриття екологічної ялинки, яка прикрашена “handmade” іграшками з природних матеріалів та екоІграшками-годівничками для птахів

У парку-пам’ятці “Межигір’я” відбулося відкриття екологічної ялинки, яка прикрашена “handmade” іграшками з природних матеріалів та екоІграшками-годівничками для птахів

У свій перший зимовий сезон роботи для відвідувачів державний парк-пам’ятка “Межигір’я” наголосив на важливості зменшення використання пластику в декоруванні під час різдвяно-новорічних свят та важливості піклування про птахів та тварин взимку.

Перед відкриттям ЕкоЯлинки відбувся екологічно-освітній майстер-клас по виготовленню ялинкових екоІграшок та їстівних екоІграшок-годівничок для птахів та тварин. Журналісти разом із дітьми, учнями шкіл місцевої громади, власноруч виготовити екологічні різдвяні прикраси та особисто прикрасили ними головну ялинку державного “Межигір’я”, наймолодшого об’єкту природно-заповідного фонду України.

На створення екоіграшок пішло близько двох тижнів. Спільними зусиллями працівники парку-пам’ятки змайстрували 350 прикрас з мішковини, сіна, міскантусу, катальпи, рогізу, соняшникового насіння, ягід горобини, пшениці, подрібненої кукурудзяної крупи та желатину.

Головна ідея заходу – привернення уваги суспільства до можливості об’єднання святкових різдвяно-новорічних традицій у поєднанні зі збереженням навколишнього середовища.

З цією метою державне “Межигір’я” виступило з ініціативою запровадження Всеукраїнського Дня різдвяної екоІграшки-годівнички, а саме: щороку 12 грудня запровадити традицію проведення заходів з популяризації власноруч виготовлених вуличних різдвяно-новорічних екоІграшок-годівничок.

Мета Всеукраїнського Дня різдвяної екоІграшки-годівнички — продемонструвати, як святкування новорічних свят може бути не лише яскравим і красивим, а й екологічно відповідальним і корисним для довкілля. Використання природних матеріалів та їстівних прикрас на деревах сприяє створенню гармонії між святковою традицією та збереженням навколишнього середовища.

Зокрема, Всеукраїнський День різдвяної екоІграшки-годівнички може стати щорічним заходом з підвищення екологічної освіти в молодого покоління українців в рамках програм дошкільної та шкільної освіти в Україні. Так, щороку 12 грудня /за 12 днів до Різдва, коли українські родини будуть готувати по 12 страв на сімейний Святвечір/ проведення заходів з виготовлення різдвяних екоІграшок-годівничок та прикрашання цими смаколиками дерев поруч із школою, дитячим садком чи домом будуть нагадувати дітям та їхнім батькам про важливість збереження природи та піклування про птахів та тварин взимку.

"Однією з українських родинних традицій є солодкі сюрпризи від батьків дітям як “подарунок від зайчика чи синички”. Так, Всеукраїнський День різдвяної екоІграшки-годівнички може стати новою традицією різдвяних сюрпризів від діток для птахів та тварин. Наприклад – “подаруємо різдвяний смаколик для синички”, - зауважила в.о. директора парки-пам'ятки "Межигір'я" Ірина Головатенко.

Впродовж грудня фахівці парку-пам’ятки проведуть низку майстер-класів із виготовлення екоіграшок та екоіграшок-годівничок для дорослих і дітей. Відтак, кожен відвідувач екскурсій зможе власноруч навчитися робити екологічні іграшки-годівнички на ялинки і завдяки цьому нагодувати кормом птахів у холодну пору.

undefined