2 зайці та 10 лебедів врятовано: пройшла перша зоозахисна акція на території парку-пам'ятки

2 зайці та 10 лебедів врятовано: пройшла перша зоозахисна акція на території парку-пам'ятки "Межигір'я"

Сьогодні спеціальна адміністрація парка-пам’ятки «Межигір’я» спільно з керівницею Центру порятунку диких тварин Наталією Поповою, очільником Межигірського притулку для лебедів Сергієм Григор'євим та представницею Міжнародного фонду захисту тварин Наталією Гозак випустили на території парку-пам'ятки двох зайців та десятьох лебедів.

Раніше ці тварини були врятовані та вилікувані у Центрі порятунку диких тварин. Потім їх передали на реабілітацію у Межигірський притулок для лебедів, яким опікується Сергій Григор'єв.

Зауважимо, що у цей притулок врятував вже десятки птахів і не тільки тих, шлях міграції яких проходить через «Межигірʼя». Бо небайдужі громадяни часто привозять поранених або хворих птахів, в тому числі з інших регіонів України. Далі у Центрі порятунку диких тварин їх лікують, а після того птахів повертають на реабілітацію в природні умови, тобто випускають на території парку-пам'ятки «Межигір’я».

Як повідомлялось раніше, у 2023 році Верховна Рада України схвалила Закон. Він повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір'я». Це рішення розпочало процес перетворення колишньої урядової резиденції на державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Він присвоюється найбільш визначним та цінним обʼєктам паркового будівництва. Землі новоствореного державного парку-пам’ятки визначені землями природно-заповідного фонду. Діяльність парка-пам’ятки «Межигір’я» координується Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нагадаємо, офіційне відкриття парку-пам’ятки «Межигір’я» заплановане незабаром - у травні цього року.