Правила відвідування Парку-пам’ятки

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Наведені правила (далі – Правила) визначають порядок відвідування Парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» (далі – Парк), розташованого в Київській обл., Вишгородський р-н, с. Нові Петрівці, основні права, обов’язки і правила поведінки відвідувачів на території Парку та його об’єктах, а також забезпечують створення сприятливих умов для проведення екскурсійної діяльності.
Відвідувачі, які придбали вхідний квиток на територію Парку, вважаються ознайомленими і згодними з даними правилами і несуть повну відповідальність за їх невиконання і порушення. Ці правила є публічною офертою. Купуючи квиток, відвідувач автоматично приймає цю оферту і зобов’язується дотримуватися Правил відвідування Парку.
Дія Правил поширюється на всіх відвідувачів Парку, незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Парку.
Відвідування Парку платне. Вартість відвідування Парку вказана в прейскуранті.
Для відвідування Парку відвідувач зобов’язаний придбати квиток і пред’явити його при вході в Парк на контрольному пункті.
Кожен квиток надає право на одноразове відвідування Парку в межах одного дня.
Відвідувач Парку після сканування квитка на контрольному пункті повинен його (квиток) зберігати протягом усього часу перебування в Парку, пред’являючи його на першу вимогу охорони чи Спеціальної адміністрації Парку.
Представники відділу служби державної охорони природно-заповідного фонду мають право проводити особистий огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування.
Наказом Спеціальної адміністрації Парку можуть встановлюватися категорії громадян, які мають право на пільгове відвідування Парку. Для придбання квитка за пільговим тарифом відвідувач зобов’язаний пред’явити документ, що підтверджує право на пільгу.
Екскурсійне обслуговування здійснюється на платній основі за попереднім замовленням.
Екскурсійне обслуговування в Парку здійснюється відповідно до затвердженої тематики, з урахуванням можливостей Парку і виключно особами, залученими Спеціальною адміністрацією Парку.
Організовані групи відвідувачів допускаються на територію Парку при наявності договору про надання екскурсійних послуг або за погодженням з Спеціальною адміністрацією Парку.
Особи, які супроводжують організовані групи відвідувачів, зобов’язані довести до відома кожного члена своєї групи зазначені Правила.
Професійна відео- та фотозйомка екстер’єрів і будь-яких інших об’єктів на території Парку здійснюється тільки за погодженням з Спеціальною адміністрацією Парку.
Відвідувачі, які придбали вхідний квиток на територію Парку, погоджуються на їх знімання на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях та інших заходах публічного характеру, а відповідні матеріали зйомки можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені Спеціальною адміністрацією Парку.
Вхід на територію Парку із тваринами забороняється.

ІІ. РОЗПОРЯДОК РОБОТИ ПАРКУ
Літній сезон (з 01 травня по 14 жовтня): з 09.00 до 21.00, щодня, без вихідних.
Зимовий сезон (з 15 жовтня по 30 квітня): з 09.00 до 18.00, щодня, без вихідних.
Після закриття Парку знаходження на території Парку заборонено.

ІІІ. ПРАВА ВІДВІДУВАЧІВ ПАРКУ
Під час перебування на території та об’єктах Парку відвідувачі мають право:
Придбати квиток за пільговим тарифом при пред’явленні документу, що підтверджує право на пільгу;
Оглянути територію і об’єкти самостійно або в складі екскурсійної групи;
Здійснювати відео- і фотозйомку у приватних цілях;
Користуватись послугами, які надаються на території Парку;
Звертатись до Спеціальної адміністрації Парку для отримання консультацій, роз’яснень щодо положень цих Правил.

IV. ОБОВ’ЯЗКИ ВІДВІДУВАЧІВ ПАРКУ
Під час перебування на території та об’єктах Парку відвідувачі зобов’язані:
Виконувати вимоги цих Правил, вимоги обслуговуючого і технічного персоналу Парку;
Дотримуватися належного громадського порядку, правил етики поведінки, правил пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм, інших норм безпеки життєдіяльності;
Дбайливо ставитися до природи, культури, а також до обладнання та спорядження Парку;
Не псувати інформаційні щити, прикордонні знаки, елементи рекреаційної інфраструктури;
Відвідувач зобов’язується негайно залишити територію парку на вимогу співробітників парку, якщо поведінка відвідувача є потенційно небезпечною або шкідливою для інших відвідувачів, працівників, тварин, рослин чи споруд, що знаходяться на території Парку;
Особи, які супроводжують дітей віком до 18 років, несуть повну відповідальність за поведінку та безпеку ввірених їм дітей і під час перебування на території Парку зобов’язані здійснювати безпосередній нагляд за дітьми;
Особи, які супроводжують дітей віком до 18 років, та супроводжуючі екскурсійних груп, у складі яких є діти віком до 18 років, несуть повну відповідальність за безпеку та життя дітей, які прийшли на територію Парку
Вхід на територію Парку для дітей до 14 років можливий лише у супроводі дорослих.

V. НА ТЕРИТОРІЇ ПАРКУ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Перебувати на території Парку без квитка.
Проходити на територію Парку, оминаючи місця, спеціально обладнані для входу.
Перебувати в стані алкогольного, наркотичного або іншого токсичного сп’яніння.
Розпивати спиртні напої.
Палити (крім спеціально відведених для паління місць).
Переїжджати мости, а також пересуватися по краю схилів і ярів – верхи або на велосипеді.
Годувати диких та свійських тварин (крім тих випадків, коли корм для годування тварин, придбаний на території парка-пам’ятки у спеціально відведених місцях).
Рух, зупинка і стоянка автотранспортних засобів, не погоджених із Спеціальною адміністрацією Парку.
Організовувати ігри, спортивні заняття, змагання в місцях, не призначених для цього (мости, насипні алеї і дороги, відведені для руху спеціального транспорту).
Організовувати, анонсувати та проводити заходи (спортивні, культурні, релігійні, сімейні, корпоративні, молодіжні, природоохоронні (в тому числі зоозахисні), еколого-освітні, наукові, реабілітаційні тощо) без узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Засмічувати територію Парку побутовим сміттям, розводити багаття, збирати плоди, ягоди, гриби, квіти, ловити комах, птахів, риб, тварин, ламати зелені насадження.
Руйнувати і псувати (в т.ч. наносити написи та малюнки) фасади павільйонів, будівель та інших споруд будь-якої форми та розміру (ліхтарі-торшери, урни, лавки, дивани і т.д.), чіпати і переміщувати паркові скульптури.
Пошкоджувати огорожі, інформаційні знаки, стенди, вказівники та інші об’єкти інфраструктури Парку.
Розклеювати оголошення, плакати, листівки та іншу продукцію інформаційного та/або рекламного змісту без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Розповсюджувати оголошення, плакати, листівки, газети, книги, сувеніри та іншу продукцію інформаційного та/або рекламного змісту без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Здійснювати торгівлю (харчовими та нехарчовими товарами) без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Заходити за огородження об’єктів (в тому числі тимчасові), в службові приміщення, на майданчики і в будівлі, які закриті для відвідування.
Споруджувати рекламні стійки, огорожі, намети і т.д. без узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Проносити і мати при собі вогнепальну і холодну зброю, боєприпаси, наркотичні, вибухові, легкозаймисті, отруйні речовини, предмети, здатні завдати шкоди оточуючим.
Купатися, ловити рибу у водоймах Парку.
Скочуватися зі схилів ярів.
Використовувати піротехнічні засоби, повітряні кулі, а також запускати «китайські» або «небесні» ліхтарики та інші літаючі конструкції.
Проведення екскурсій відвідувачами, екскурсоводами та гідами підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності, а також іншими сторонніми особами без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Здійснювати дії, які несуть загрозу охороні пам’ятників культури, знищувати, витоптувати і зривати зелені насадження.
Використовувати зображення об’єктів Парку, отриманих під час фото і відеозйомки, аудіозаписів екскурсій з комерційною метою без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Здійснювати господарську, комерційну та іншу діяльність без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Огороджувати частини доріжок (або території Парку) або створювати перешкоди для вільного проходу відвідувачів і проїзду автотранспорту без окремого узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку.
Пересування на велотранспорті, самокаті, електротранспорті, роликах, скейтборді, будь-яких інших засобах пересування по території Парку зі швидкістю, що перевищує 20 км/год та без дотримання правил дорожнього руху. Враховуючи небезпечність спусків парку, забороняється з’їзд зі спусків на велотранспорті, електротранспорті, самокаті, роликах, скейтборду та інших засобах пересування. Транспортування транспортного засобу (ТЗ) здійснюється вручну.
Аерофотозйомка будь-якими літальними апаратами.
Проїзд усіх видів автомобільного транспорту, за винятком транспорту погодженого з Спеціальною адміністрацією Парку.

Крім того, на всій території Парку забороняється будь-яка діяльність, що тягне за собою порушення його цілості, в тому числі:
порушення грунтового покриву;
забруднення і засмічення поверхневих і підземних вод;
забруднення і засмічення ґрунтів;
заготівля і збір/знищення всіх видів рослин і їх частин;
рубка або пошкодження дерев і чагарників, видалення дуплистих дерев, придатних для використання тваринами, видалення опалого листя з ділянок деревних насаджень;
висадження дерев, чагарників та інших об’єктів рослинного світу без узгодження з Спеціальною адміністрацією Парку;
розведення багать, спалювання сухого листя та трави;
знищення та/або заподіяння шкоди, полювання, збір, вилов, вилучення об’єктів тваринного світу з їх середовища існування, а також заподіяння шкоди/знищення їх оселищ, включаючи знищення об’єктів, необхідних для здійснення життєвих циклів представників тваринного світу, за винятком проведення наукових досліджень і заходів щодо відновлення популяцій рідкісних і таких що перебувають під загрозою зникнення видів тварин, занесені до «Червону книгу України», до регіональних переліків видів тварин, що підлягають особливій охороні, та/або до переліків видів тварин, що підлягають охороні згідно з міжнародними зобов’язаннями.
перешкоджання вільному пересуванню диких та свійських тварин по території Парку.

VІ. АДМІНІСТРАЦІЯ ПАРКУ МАЄ ПРАВО:
Змінювати режим роботи Парку.
Відмовити в доступі на територію Парку і обслуговуванні особам, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого токсичного сп’яніння.
Закрити Парк для відвідування в цілому або окремі частини Парку.

VІI. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І КОНТРОЛЬ
Під час придбання квитків на відвідування Парку і при безкоштовному відвідуванні Парку у випадках, передбачених цими Правилами, кожен відвідувач погоджується з цими Правилами і зобов’язується неухильно їх виконувати.
Відповідальність за своє життя і здоров’я в період знаходження на території Парку, в тому числі в період сильних, шквалистих вітрів і штормових попереджень, повітряної тривоги несе відвідувач. У разі оголошення повітряної тривоги відвідувач має покинути територію Парку та прослідувати до найближчого укриття, зокрема користуючись інтерактивною мапою в додатку Дія.
Дорослі відвідувачі та супроводжуючі екскурсійних груп несуть повну відповідальність за безпеку та життя дітей, що прийшли з ними на територію Парку. Заборонено залишати малолітніх дітей без нагляду. Вхід на територію Парку для дітей можливий лише у супроводі дорослих.
За нещасні випадки, які сталися з відвідувачами внаслідок порушення цих Правил, Парк відповідальності не несе.
Кожен відвідувач Парку несе відповідальність за нанесення механічних, термічних і хімічних пошкоджень і знищення зелених насаджень, заподіяння шкоди тваринам та об’єктам, розташованих на території Парку в порядку, встановленому законодавством України.
Особа, яка завдала шкоди майну та природним ресурсам Парку, може бути притягнута до адміністративної або кримінальної відповідальності, а також зобов’язана відшкодувати збиток в повному обсязі.
За загублені речі на території парку Парк -пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» відповідальності не несе. Якщо ваші речі були загублені на території Парку – зверніться до охорони біля центрального входу, залиште інформацію про втрачені речі та свій контактний номер телефону. Якщо ви помітили речі без нагляду, підозрілі предмети, тощо, просимо повідомити охорону Парку.
Контроль за дотриманням цих Правил здійснюють працівники Парку.
У разі порушення цих Правил або відмови їх виконувати до відвідувачів будуть застосовані заходи примусового виведення з території Парку без відшкодування вартості вхідного квитка, а у випадках, передбачених законодавством України, особи, які порушують ці Правила, несуть адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

Команда Парку-пам’ятки «Межигір’я» запрошує до співпраці, пропонує стати партнером і відкрита до пропозицій

Так ви зможете отримувати усі останні новини, акції, а також цікаві факти про тварин та рослини парку

Дякуємо за підписку! 

Невдовзі сповістимо Вас про свіжі події та новини, слідкуйте.

Can't send form.

Please try again later.