Державний парк-памʼятка “Межигір’я” розпочав створення гайду по безбарʼєрності
11 вересня 2024 року з нагоди Тижня освіти дорослих відбувся перший в рамках проєкту захід під назвою “Державне "Межигір'я”: долучайтесь до створення безбар'єрних маршрутів» із практичного дослідження на безбар’єрність території парку-пам'ятки “Межигір’я”, а саме: створення дорожньої карти екскурсійних зручних маршрутів та збір інформації від стейкхолдерів щодо побажань з удосконалення території.
Проєкт започатковано в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, яка була прийнята за ініціативи “Без бар'єрів” першої леді України Олени Зеленської. Парк-пам'ятка “Межигір'я” проєктом запланував серію заходів з метою створення гайду по безбар'єрності державного “Межигір’я”.
Мета проєкту — розробка маршрутів та удосконалення умов для відвідування парку-пам’ятки людьми з інвалідністю, сім’ями з дітьми, людьми старшого віку та ін. з урахуванням потреб кожної з категорій відвідувачів. Підвищення безбар'єрних можливостей відвідування парку-пам'ятки “Межигір’я”.
Зустріччю передбачалося проходження території парку-пам'ятки запропонованим маршрутом з метою практичного дослідження на безбар'єрність: створення дорожньої карти екскурсійних зручних маршрутів та збір інформації щодо побажань з удосконалення території. В майбутньому напрацювання будуть застосовані для розробки та запущення гайду по безбар'єрності від державного парку-пам’ятки “Межигір’я”.
Учасники заходу: учасники бойових дій, мами з маленькими дітками, експерти по безбар’єрності, представники Всеукраїнської асоціації гідів, працівники відділу рекреації та екологічної освіти парку-пам'ятки, зокрема:
- Наталія Терещук, Керівник ветеранського адаптивного клубу “Обʼєднані гольфом”;
- Олександр Баталов, ветеран війни;
- Олег Андрійчук, захисник України, ветеран, учасник бойових дій, координатор проєкту “Активні парки”;
- Яніна Гаврилова, Голова Правління Всеукраїнської асоціації гідів;
- Вячеслав Арещенко, тренер-методист Всеукраїнської асоціації гідів;
- екскурсоводи державного парку-пам’ятки “Межигір’я”.
Зокрема, в рамках першої зустрічі було досліджено територію на безбар'єрність прогулянки для матусь з візочками, адже це також та група населення, для яких відвідування парку-пам’ятки має бути легким, цікавим і комфортним.
Так, в рамках зустрічі, гості разом з експертами пройшлися територією і звернули увагу на важливі об'єкти парку, що потребують поліпшення. Зокрема, серед таких: вхідна група, вбиральні, куток для матусь, попереджувальні, безбар'єрні маршрути знаки та інше.
Перші напрацювання були внесені до гайду по безбарєрності державного “Межигір'я”.
“Створення безбар’єрного простору на території державного парку-пам'ятки “Межигір’я” - це не лише наша відповідальність, але й важливий крок на шляху до забезпечення доступності для всіх категорій відвідувачів. Проєкт з розробки гайду по безбар'єрності спрямований на те, щоб зробити наш парк-пам'ятку комфортним і зручним для всіх категорій відвідувачів з урахуванням їх потреб.
І для цього ми залучаємо громадськість, відкриті до спілкування та готові до співпраці, щоб створити практичну дорожню карту та удосконалити парк-пам'ятку як безбар’єрний простір для кожного”, - зазначила в.о. директора парку-памятки “Межигіря” Ірина Головатенко.
Зазначимо, що заходи із створення гайду по безбар'єрності державного “Межигір’я” розроблені відділом рекреації та екологічної освіти парку-пам’ятки та затверджені комунікаційним планом Міндовкілля щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору.
Як повідомлялось раніше, офіційне відкриття державного «Межигір’я» відбулось. Завершився основний етап перетворення колишньої урядової резиденції «Межигірʼя» і свої двері офіційно відкрив новий обʼєкт природно-заповідного фонду, а саме: парк-памʼятка «Межигірʼя» - державна установа, що розташована на державній землі та управляє державним майном.
#межигіря #паркпамятка #київ #паркпамяткамежигіря #державнемежигіря #mezhyhiria #ПЗФ #природнозаповіднийфонд #реабілітація_межигіря #безбарєрність