Розпочався процес передачі майна у державне управління в парку-пам’ятці «Межигір’я»

Розпочався процес передачі майна у державне управління в парку-пам’ятці «Межигір’я»

Спеціальна адміністрація парка-пам’ятки «Межигір’я» спільно з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА), за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали передачу у державне управління арештованих активів (майна), які знаходяться на території парку і на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента Януковича після Революції Гідності. 

До проведення огляду майна до міжвідомчої комісії за власним бажанням доєднався керівник ГО, який з 2014 року за власною ініціативою відповідає за зберігання арештованих активів. В присутності комісії лідер ГО, зберігач майна потиснув руку голові міжвідомчої комісії і тим засвідчив своє сприяння роботи комісії.

Вказане майно арештоване в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП. Мова йде про розслідування фактів привласнення колишнім президентом майна, що знаходиться на території урочища Межигірʼя.

Зауважимо, що перевірка наявності і огляд майна «Межигір’я» є першим етапом процесу передачі в управління державній установі «Парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» арештованих активів.

Зокрема, державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я» має бути передано в управління рухоме майно, яке знаходиться на державній землі парка-пам’ятки і яке є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також в охороні паркового комплексу. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу державної установи.

Державна установа парк-пам’ятка «Межигір’я» є офіційним користувачем земельних ділянок, на які оформлено речові права і зазначені дані внесено як до Державного земельного кадастру, так і до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.    

Законні умови для передачі в управління парку-пам’ятці «Межигір’я» активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм розпорядженням №321-р Кабінету Міністрів України підтримав пропозицію АРМА і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Згідно з цим документом також має бути проведена передача іншого арештованого майна, а саме: садової техніки, меблів, картин, інтер’єри музеїв тощо. 

Фінальним результатом виконання рішення Уряду має стати передача арештованого майна від відповідального зберігача арештованих активів, тобто від представника громадської організації, в управління державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я».

Як зазначив в.о. директора Сергій Юзвенко, державий парк-пам’ятка “Межигір’я” пропонує офіційне працевлаштування робітникам парку, які понад 10 років утримували парк та зберегли його, і з цією метою пропонує всім бажаючим звертатися до відділу кадрів державної установи. 

“Ми дякуємо всім активістам, які понад 10 років утримували парк і зберігали його. Державна установа парк-пам’ятка “Межигір’я” знову пропонує всім, хто на волонтерських засадах працював в парку, офіційно працевлаштуватись. Всі бажаючі можуть звернутися до нашого відділу кадрів, щоб долучитися до нашої команди. Пропонуємо продовжувати разом зберігати і розвивати державний парк-пам’ятку “Межигір’я”, - сказав Юзвенко.

Як повідомлялось раніше, у 2023 році Верховна Рада України схвалила Закон. Він повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір'я». Це рішення розпочало процес перетворення колишньої урядової резиденції на державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Він присвоюється найбільш визначним та цінним обʼєктам паркового будівництва. Землі новоствореного державного парку-пам’ятки визначені землями природно-заповідного фонду. Діяльність парка-пам’ятки «Межигір’я» координується Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

З 2014 року, одразу після Революції Гідності, активісти за власною згодою стали відповідальними за збереження арештованого майна колишньої резиденції, яке є доказом у кримінальних справах екс-президента Януковича після Революції Гідності. Саме для цього активісти згодом створили неприбуткову громадську організацію ГО «НПУ «Межигір’я» і понад 10 років розпоряджались арештованим майном, отримуючи прибуток від реалізації вхідних квитків та ведення комерційної діяльності. 

Зауважимо, що відтепер, з моменту завершення роботи міжвідомчої комісії і завершення процесу повної передачі активів парку-пам'ятки «Межигір’я» у державне управління, всі надходження від функціонування державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю.