КОРОТКИЙ МАРШРУТ

📍 13 локацій | 🏃 ≈ 3 км⭐ 4 туристичних магніти 

Illustration
 • 1. Фруктовий сад

  Це оазис родючості та краси, де доглянуті ряди дерев з апетитними плодами створюють атмосферу гармонії та затишку. У весняний період сад перетворюється на квітковий рай, а влітку та восени радує різноманіттям соковитих фруктів. Прогулянки серед ароматних дерев надають відчуття спокою та єднання з природою.

Illustration
 • 2. Межигірська теплиця

  Межигірська теплиця — це про вічнозелену красу, де протягом року квітнуть різноманітні екзотичні рослини та овочі. Теплиця побудована за голландською технологією. Скляні павільйони наповнені яскравими кольорами та свіжими ароматами, створюючи атмосферу тропічного саду.

Illustration
 • 3. Зоологічна зона

  На території неконтактної зоозони парку-пам'ятки наявні представники тваринного світу, які перебувають у вольєрному утриманні (Сіра Українська худоба, віслюки, кози, барани, муфлони, лами, антилопи, павичі, страуси тощо). Страуси зустрічають гостей танцями.

Illustration
 • 4. Тераса перед "Хонкою"

  Всім відомий музей "Хонка" має 5 поверхів. Більш помітний масштаб будівлі можна помітити саме з тильної сторони (з боку Київського моря), адже з центрального входу здається, що будинок має лише 2 поверхи, що є оманою.
  Саме із тильної сторони, сторони Київського моря, можна зробити красиві фото на масивних сходах чи поряд із декораціями, які нагадують "грецькі колони". Окрім цього, саме з тераси демонструється мальовничий краєвид на ландшафтну композицію з озера, декоративних рослин, місток із цінних порід дерева та яри, порослі лісом.

Illustration
 • 5. ⭐️ Музей "Хонка"

  Розкішний дерев'яний палац, який слугував резиденцією колишнього президента. Інтер'єри будівлі вражають своєю розкішшю, дорогими матеріалами та антикварними меблями. Екскурсії по "Хонці" дозволяють відвідувачам зрозуміти рівень корупції за часів експрезидента-втікача, коли багатий стиль життя першої особи країни було створено завдяки необмеженому доступу до державних коштів, тобто фактично за гроші народу України. Так, “домашня резиденція” експрезидента загальною площею 3200 кв.м вражає не тільки своїми інтер'єрами 50 кімнам, а й рахунками, які були оприлюднені журналістами-розслідувачами по результатах досліджень досліджень подій, пов'язаних із розюудовою "Межигір'я" та джерел фінансування цих робут.
  Так, за інформацією розслідувачів, частина робіз із розбудови маєтку обійшлася українцям мінімум в 1 024 358 000 грн. або €92 000 000 (за інформацією ЗМІ на кінець 2010 року). Для порівняння: у рік втечі експрезидента, у 2014 р., середня зарплата в Україні була ≈ 3180 грн /міс, а середня стипендія студентів ВИШів була ≈ 730 грн/міс (€66/міс).
  Вже у 2017 році Генеральна Прокуратура України оцінила вартість майна резиденції приблизно в 10 млрд грн. Майно описували протягом року і половина з цієї суми була доведена фінансовими документами.

Illustration
 • 6. Декоративний водоспад

  Водоспади бувають не тільки природним явищем, а й прекрасним декоративним елементом в ландшафті парку. У відвідувачів парку-пам'ятки немає можливості зробити фото з карпатським водоспадом, але з межигірським декоративним - легко!

Illustration
 • 7. Колекція Рододендронів

  Перший раз, почувши назву квітки – рододендрон, важко собі навіть уявити наскільки це ніжна і тендітна рослина. Наскільки назва рослини може бути оманливою, адже якщо трохи заглибитись можна дізнатись що слово «рододендрон» складається з двох коренів: «rhodon», що означає «троянда», і «dendron» – дерево, що в результаті утворює поняття «трояндове дерево», або «дерево з трояндами».
  Тож, давайте заглибимось у вивчення "трояндових дерев", що розкинулись на теренах Парку-пам'ятки "Межигір'я". Рододендрони (лат. Rhododendron) – рід напівлистопадних, листопадних і вічнозелених чагарників і дерев родини Вересові, який об’єднує до 1300 видів та понад 10000 сортів. В Українських Карпатах на луках субальпійської зони росте занесений до Червоної книги рододендрон карпатський (Rhododendron myrtifolium). На Поліссі поширений рододендрон жовтий (Rhododendron luteum) ліси з підліском, до складу якого входить рододендрон, внесені до «Зеленої книги України» (2009). Рододендрон жовтий входить до Списку видів рослин Резолюції 6 Бернської конвенції. Особливо уважні відвідувачі зможуть відрізнити цей рідкісний вид рододендрону поміж численного сортового та видового різноманніття колекції "трояндових дерев" Парку-пам'ятки "Межигір'я". Деякі рододендрони здатні рости у висоту до 30 м, а деякі види є сланкими чагарниками. Квітки рослин цього роду різняться між собою за розміром, за кольором і за формою. Досить сказати, що найдрібніші з них буквально крихітних розмірів, а найбільші досягають 20 см у діаметрі.

Illustration
 • 8. "Величезні стільці"

  Чи хотіли ви колись відчути себе князем чи княгинею? У вас є така неймовірна можливість! На території парку-пам'ятки є композиція з двома величезними стільцями, які знаходяться у помпезній альтанці із великим круглим мармуровим столом та справжньою люстрою з ліхтарів.
  Кажуть, що якщо ви хочете, щоб ваші справи пішли вгору, то достатньо посидіти на одному із таких стільців.

Illustration
 • 9. Гортензії

  Гортензії мають унікальну здатність змінювати колір своїх квітів залежно від рівня кислотності ґрунту. В кислих ґрунтах (рН менше 5,5) квіти зазвичай стають блакитними, тоді як в лужних ґрунтах (рН більше 6) вони стають рожевими або червоними. Це зумовлено тим, що при високій кислотності ґрунту рослина поглинає більше алюмінію, що впливає на забарвлення квітів.

Illustration
 • 10. "Мала" алея сакур

  "Мала" алея сакур - це чарівний куточок вишуканої краси, де навесні розцвітають ніжно-рожеві квіти, створюючи романтичну атмосферу для спокійних прогулянок, фотосесій та приємних моментів на лоні природи.

Illustration
 • 11. ⭐️ Оглядовий майданчик

  Оглядовий майданчик — це унікальна можливість насолодитися захоплюючими краєвидами величезної водної гладі Київського водосховища, мальовничих берегів та вражаючих заходів сонця, створюючи ідеальну атмосферу для спокійного відпочинку та натхненних фотографій.

Illustration
 • 12. ⭐️ Гольф-поле

  Поле для гольфу є місцем зустрічей для друзів та сімей. Тут можна організувати пікніки, сімейні збори або просто провести час з близькими, насолоджуючись природою та гарною погодою. Відмінне місце для відпочинку та релаксації. Відвідувачі можуть насолоджуватися тишею, читати книги, медитувати або просто лежати на траві, спостерігаючи за хмарами та слухаючи звуки природи. Багатофункціональний простір, що поєднує спорт, відпочинок, освіту та соціальну взаємодію.

Illustration
 • 13. ⭐️ Озеро реабілітації лебедів

  Хочете стати частиною реабілітаційного процесу Лебедів? Чекаємо вас на озері на якому проходять їх реабілітація. Чому саме тут? По-перше через територію парку-пам'ятки "Межигір'я" пролягає їх міграційний шлях. По-друге на гольф полі достатньо водойм, які так необхідні для їх існування. По-третє щоб радувати вас своєю красою, адже Лебідь символ витонченості та краси. Що ж саме вони тут роблять? Тут вони відгодовуються, чепуряться та набираються сил для майбутньої подорожі.

Натисніть на кнопку вище, щоб перейти до повної мапи "Короткого" маршруту.